top of page

הונג קונג - בין נחיתה להמראה

ברוכים הבאים לאי הכי מרושת-תחבורתית. התחבורה כאן מאוד נוחה ומגוונת.

בואו נדבר קצת על ההגעה משדה התעופה למרכז העיר. פשוט וקל!


שדה התעופה כאן ענק, אבל אל דאגה - אתם עושים אותו בדקה.

יש שאטל - רכבת מהירה, שמגיעה כל 2 דקות, שלוקחת אתכם מהטרמינל בו נחתתם (1 או 2), לאיזור ביקורת הדרכונים, איסוף הכבודה ואולם קבלת הפנים/היציאה. גם בחזור תצטרכו לעלות על השאטל, אז בדרך לשדה בידקו מאיזה טרמינל הטיסה שלכם יוצאת.


מי יותר מהסינים מומחה להכוונת תנועת המונים, ומי יותר מהאנגלים מומחה לחווית משתמש? חברו את זה יחד, ופשוט תעקבו אחרי השילוט הברור והמצוין בכל התהליך הזה, ואתם על הגל.אחרי שעברתם את איסוף הכבודה, רגע לפני היציאה לאולם קבלת הפנים יש לכם קופה לקניית כרטיס רכבת לעיר - Airport Express, ודלפק החלפת כספים משמאל, שגם מוכר כרטיסים לרכבת עם החלפת הכסף בו״ז.מה שאתם צריכים זה כרטיס הלוך ושוב - Round Trip, זה קצת יותר זול ופחות כאב ראש מאשר לקנות כל פעם כרטיס לכיוון אחד. ישאלו אתכם כמה זמן אתם נשארים, הכרטיס תקף בד״כ לחודש.


המלצה שלי:

  1. החלפת כסף - הייתי מחליפה כאן עד 100USD, ואם צריכה עוד כסף, מחליפה בעיר, יש המון צ׳יינג׳ים והשער שם יותר משתלם.

  2. כרטיס רכבת - בשדה עולה כ-200HKD הלוך-חזור. אם הסיבוב שלכם מתוכנן, תורידו Klook ותקנו כרטיס משם ביותר זול. הרכבת לעיר מגיעה בתדירות מאוד גבוהה בתוך שעות הפעילות.

ל- Airport Express יש 3 תחנות, ואם אתם למרכז העיר - רדו בתחנה הסופית - Hong Kong, היישר לזרועותיו המחבקות והקרירות של IFC Mall - אחד הקניונים אם לא ה---, לחובבי הז׳אנר בלבד.

נסיעה של 24 דק׳ עם וויפי חינם ומזגן כל הדרך. קצת כמו הרכבת החדשה י-ם-נתב״ג :)

שעות פעילות ותדירות: כל כמה דקות בין השעות 1:15-5:50.


הגעתם לעיר.

דבר ראשון כשמגיעים, וזה כלל אצבע לכל מטרופולין: לומדים את התחתית.

המערכת כאן מאוד ברורה וחדשנית, הרכבות מגיעות בדיוק בזמן ובדיוק למקום הנכון :)

יש שילוט ברור גם באנגלית, וכל העסק הזה מאוד מסודר וידידותי. MTR הוא שמה.כן כדאי לדעת שהתחנות כאן מאוד גדולות ומסועפות, יש עולם מסחרי שלם מתחת לקרקע, לכל תחנה יש כמה יציאות, לכן אם אתם צריכים למקום ספציפי, כדאי שתדעו את שם הרחוב ואיפה הוא על המפה, כדי שתוכלו למצוא את היציאה הנכונה. ואם אתם בטיול של שוטטות אקראית - פשוט בחרו את היציאה הקרובה ביותר ועלו אל פני השטח. ההנאה מובטחת!


מעל שם הרחוב - שלט שמכווין לתחנת הרכבת הקרובה

טיפ חשוב: כדאי לבדוק מהן שעות השיא בתחתית (כשכולם נוסעים לעבודה, חוזרים מהעבודה, ובאירועים מיוחדים כגון חגים ומועדים ציבוריים), ואם אפשר להימנע מלהשתמש ברכבת בשעות האלה.


אם אתם צריכים מונית - פשוט ממשיכים ללכת ישר כשיוצאים מהרכבת, שם עוצרות מוניות בסדר מופתי. בשעות עומס תזהו את היציאה למוניות לפי התור המשתרך.


המוניות בהונג קונג אדומות וטיפה מסריחות, אבל מתרגלים

אם הנהג בחר לדלג עליכם כי אתם עם מזוודות, אל תקחו את זה אישית. יש סדרנים ואתם תעלו על מונית, אל דאגה. כדי להמשיך לתחתית - MTR, פשוט עקבו אחר השילוט.


בסוף הסיבוב, כשאתם חוזרים לשדה - אתם עושים את אותו מסלול:

מגיעים בתחתית או במונית לתחנה של ה-Airport Express ב-Central (או ב-Kowloon או Tsing Yi - תלוי איפה אתם מסיימים את הטיול..) > יורדים לטרמינל הנכון (1 או 2, בדקו מראש מאיפה הטיסה שלכם יוצאת) > צ׳ק-אין > שאטל לגייט.

מקוה שנהניתם, נסיעה טובה! :)

Commentaires


Recent Posts
Archive
bottom of page