top of page

Central: Queen's Road, Hollywood Road & SoHo

אוקי, אז בהמשך לפוסט הקודם - הנה סקירה של שלושה רחובות מרכזיים וסמוכים, שהמיד-לבלס אסקלייטורס - המערכת החיצונית הארוכה בעולם של דרגנועים (800 מטר), מחברת ביניהם.אם אתם כבר כאן, כדאי ממש לעבור בהם. אם אתם קצרים בזמן, תעשו סיבוב מהיר, אבל אם לא - תתמסרו בכיף לרחובות האלה ולמה שיש להם להציע, בטוחה שתחזרו הביתה עמוסי חוויות ומתנות.


מערכת הדרגנועים שמובילה את ההמונים במעלה ובמורד ההר התלול

Queen's Road Central

בקרבת הרחוב הזה פועם הלב הכלכלי של העיר, שהוא בעצם גם הלב הכלכלי של החלק הזה בעולם - אם לא של כולו.. בנקים מרכזיים, מרכז הסחר העולמי ושאר מרכזי פעילות פיננסית.

אין שום דבר רומנטי בחלק הזה של הרחוב, רק חנויות של מותגים בסדרי גודל שונים - זארה, גאפ, קוס, מרקס אנד ספנסר, קוטון-און, גוצ׳י, פראדה, פולי פולי, קארטייה, יו ניים איט.....

קניון ממילא הוא מיקרו-אורגניזם של החיה הזו, אם תרצו.


ההיי-לייטס של אזור סנטרל / מיד-לבלס

בסימטאות הקטנות שמחברות אותו לרחובות המקבילים תמצאו שווקים של כל מיני פיצ׳יפקס, נעליים, מזוודות ותיקים, תכשיטים, צעצועים, שלים יפים לא יקרים, מזכרות לתיירים, בגדים, שעונים, סלולר ומה לא. הזדמנות טובה לקנות מתנות הביתה.


Mid-Levels Escalators

צפונה מכאן, בקצה האסקלייטורס, רובץ כארי ה-IFC Mall, אבי כל הקניונים. במרחק הליכה ממנו תמצאו גם את הלאנדמרק - קניון של מותגי יוקרה, מעניין להסתובב שם כדי לספוג השראה מסחרית ;)

כל אלה מחוברים ברשת של גשרים להולכי רגל, שיחסכו לכם קצת חציית כבישים והצטופפות על מדרכות עמוסות אדם בשעות השיא.


Hollywood Road

מטפסים עוד קצת במעלה ההר, ומגיעים לרחוב שקשה לפספס - רחוב הוליווד. רחוב שוקק ומלא רבדים, בנקודת זמן זו עדיין מתמזגים בו ישן וחדש, מטונף ונוצץ, שוק ובוטיק, בקקופוניה ייחודית וממכרת, ומאוד מאוד צבעונית.כאן תמצאו שוק-רחוב קטן ודל, לצד בוטיקים של אופנה, קוסמטיקה, אומנות, קפה ואוכל.

יש כאן גם שוק עתיקות מפורסם, שמסתתר באיזו סימטה, גלריות אומנות, פארק נחמד ומולו מקדש מעושן, וכמה מוזיאוני-קונספט קטנים.


אומנות הרחוב כאן, כמו אומנות רחוב בת ימינו - כבר לא מחתרתית, ואפשר להתווכח אם זה עובד לטובתה או לא. מה שכן, זה מאפשר לה להיות גדולת-מימדים, ומכתיב לה אסתטיקה נעימה ומיינסטרימית.


אם תמשיכו מערבה מהאסקלייטורס, תגיעו ל-PMQ, מבנה ששימש פעם כמעונות לצוערי משטרה, והיום הוא משובץ חנויות בוטיק של יוצרים ומעצבים מקומיים, בחסות העיריה. יש כאן כמובן בתי קפה, מסעדות, ואירועים מתחלפים. אל תבלבלו אותו עם מתחם נוסף שהיה שייך בעבר לזרועות החוק ועבר שיפוץ והתאמה לימינו - ונמצא ממש בסמוך לדרגנועים. עליו נדבר כאן בהמשך.


Soho

הכוונה בצירוף הזה היא פשוט South Hollywood - הרחוב הזה מקביל להוליווד מדרום. ואכן הוא המשך ישיר שלו בווייב, רק שכאן יש ריכוז גדול של מסעדות וברים, ואם ממשיכים על הקו הזה מזרחה, מגיעים לאיזור הבילויים המפורסם - Lan Kwai Fong. הוא לא איזור הבילוי היחידי בעיר, אך הוא אחד העיקריים.

להסתובב כאן בלילה זו חוויה, וקחו טיפ קטן: אחרי שכולם כאן היו חנוטים בחליפות כל היום, בערב משתחררים ויוצאים בלבוש ספורט-אלגנט.


ממש באיזור הזה, בצמוד לדרגנועים, תמצאו אתר-מורשת נוסף ששימש בעבר כתחנת משטרה + בית משפט + בית כלא, ושינה את פניו, איך לא, לכיכר מוקפת ברים, מסעדות וחנויות בוטיק. Tai Kuan.הייתי שמחה לפנק אתכם בעוד מילים ותמונות, אבל אין צורך. נתתי לכם את ההיי-לייטס בעיניי לחלק המאוד מרכזי הזה של העיר. קחו את זה כאיזור שמאוד מומלץ לרפרף עליו אם אתם קצרים בזמן, ועופו עליו אפילו יום שלם אם מתאפשר לכם, כי זה לגמרי מקום ללכת-בו-לאיבוד-ברחובות ולגלות פניני-עינוגים.


מסוג הפנינים שפוגשים בשוטטות אקראית באיזור הזהCommentaires


Recent Posts
Archive
bottom of page